Film promocyjny

Wróć

Wielkie zwycięstwo, wielka wygrana

Wielki sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych na wojewódzkim konkursie Booktalking w Poznaniu. Uczniowie "Złotej" przygotowali dwie inscenizacje na konkurs Booktalking. Zadanie nie bylo łatwe. Polegało na zaprezentowaniu wybranych pozycji literatury brytyjskiej lub amerykańskiej w dowolnej formie i przedstawieniu ich w języku angielskim. Nasi uczniowie sięgnęli po niełatwe pozycje. Przygotowali bowiem jedno z opowiadań Geoffrey'a Chaucer'a the Miller's Tale wchodzące w skład Canterbury Tales. Opowiadania  powstały 600 lat temu i napisane są bardzo trudnym tekstem, ale nasi uczniowie z łatwością przełożyli ich treść na czasy współczesne.Tego zadania podjęli się: Alicja Dymarczyk, Aleksandra Mrozińska, Franciszek Soiński oraz Sergiusz Zaleśny. W drugiej inscenizacji Aleksandra Dębowska, Aleksandra Mrozińska oraz Antoni Leśniewski wcielili się w głównych bohaterów powieści Roberta Louis'a Stevenson'a  Doctor Jekyll & Mr Hyde. Inscenizacja ta odniosła wielki sukces i zajęła I miejsce. Jury doceniło ją za oryginalne przedstawienie treści powieści, za kreatywne zaprezentowanie postaci oraz za wykorzystanie multimediow. Szczególną uwagę jury zwróciło również na profesjonalną grę aktorską naszych młodych aktorów, którzy w Jekyll’u musieli wcielić się w kilka bardzo różnych od siebie postaci i często wyrażać skrajne emocje. Dr Jekyll & Mr Hyde jako inscenizacja najbardziej przekonała członków jury do przeczytania tej pozycji literatury anglosaskiej.

Ekipa techniczna obsługująca obydwie inscenizacje składała się z uczniów klasy IA: Dawida Błaszczyka i Piotra Nowickiego. Do sukcesu naszej szkoły przyczynili sie również uczniowie klasy I H, którzy wspomagali naszych aktorów logistycznie.

W jury zasiadali przedstawiciele Wydziału Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wydawnictw Oxford University Press i Pearson oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Gratulacje dla opiekunów merytorycznych: pań Katarzyny Kęsikowskiej, Joanny Spiż oraz Anny Korniłowicz. 

Dodany 25.11.19
Galeria zdjęć

Współpracujemy