Film promocyjny

Wróć

Warsztaty muzyczne

Śpiew od zawsze odgrywał istotną rolę w wyrażaniu uwielbienia Boga – święty Augustyn powiedział, że „Kto dobrze śpiewa - podwójnie się modli”. Muzyka jest źródłem przeżyć duchowych, dlatego istotą śpiewu liturgicznego jest dostrojenie duszy do wiecznej harmonii. Dobór dźwięków – każdej najmniejszej nuty, tempo i walory estetyczne pozwalają uzyskać pokój serca, wejść w świat i odczuć miłość Boga. Śpiew liturgiczny pobudza także dusze osób słuchających w dążeniu do osiągnięcia tej samej harmonii.

Mając to na względzie, w naszym Technikum im. Św. Józefa, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Diecezji Kaliskiej w dniach 9 – 11 września proponuje wspólne przeżycie warsztatów muzyki liturgicznej, które poprowadzą  dla nas wspaniali, znani i cenieni na całym świecie kompozytorzy muzyki liturgicznej - Panowie: Paweł Bębenek i Piotr Pałka

Temat warsztatów „Wybrani przez Boga” ma zwrócić naszą uwagę i przybliżyć do Świętej Rodziny: Maryi oraz św. Józefa, którzy do końca zaufali Bogu, przyjęli Słowo Wcielone – Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Chcemy wspólnie wołać do Boga „Niech nas nasycą dobra Twej Rodziny i świętość Twego domu, Jezu!”

Celem naszego życia jest zbawienie, a trudy codzienności powinny zmierzać do stołu Eucharystycznego, dlatego warsztaty rozpoczniemy w piątek, 9.września o godz. 16.00 od Mszy Świętej w kaplicy kaliskiego Seminarium.

W sobotę 10.września po całym dniu warsztatów, o godz.18.00 podziękujemy Panu Bogu za dar wiary i nasze rodziny w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa.

Warsztaty zakończą się w niedzielę 11.września o godz.12.30 wspólną modlitwą Eucharystyczną w parafii Św. Michała Archanioła w Kaliszu, gdzie powierzymy się opiece Matki Bożej Pięknej Miłości oraz Świętemu Michałowi.

Osoby, które nie będą brały udziału w warsztatach zapraszamy serdecznie do włączenia się we wspólną modlitwę Eucharystyczną każdego dnia, gdzie uczestnicy warsztatów śpiewem twórczości naszych wspaniałych kompozytorów – Pawła Bębenka i Piotra Pałki, będą ubogacali Msze Święte.

Szczegółowy plan warsztatów dostępny w załączniku.

DO KOGO DEDYKOWANE SĄ TE WARSZTATY?

Do wszystkich osób, które pragną śpiewem sławić Boga i udoskonalić swoje umiejętności wokalne.

KOSZT UCZESTNICTWA

180 PLN (kwota uwzględnia materiały oraz pełne wyżywienie: piątek - kolacja; sobota - śniadanie, obiad, kolacja; niedziela: śniadanie i obiad; barek kawowy każdego dnia warsztatów)

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach są proszone o zarejestrowanie sie online:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScff5Ak9rF0ZmBAHoiZSHQGzuZLlR-f9YSQdUREyw9dTKiA3Q/viewform  

Ze względów organizacyjnych po zapisaniu się pod wskazanym powyżej adresem prosimy o wpłatę całości kwoty na konto:

Stowarzyszenie Józef w Kaliszu
97 8404 0006 2104 0000 1333 0003

Z dopiskiem „Imię i nazwisko uczestnika / uczestników_WML22”.

Dla osób spoza Kalisza możliwy jest nocleg w Domu Pielgrzyma Św. Józefa, oddalonego od Technikum o ok. 3km (Plac Świętego Józefa 7, Kalisz). Cena noclegu dla uczestników warsztatów to 70 zł / nocleg). Osoby chętne proszone są o zaznaczenie tej opcji w formularzu zgłoszenia.

 

Dodany 31.05.22
Galeria zdjęć

Współpracujemy