Uroczystość upamiętniająca rocznicę zwycięskiej bitwy o Monte Cassino zgromadziła społeczność szkolną we wspólnej refleksji nad jednym z najważniejszych wydarzeń II wojny światowej. W maju 1944 roku żołnierze 2. Korpusu Polskiego pod dowództwem gen. Władysława Andersa zdobyli klasztor na wzgórzu, otwierając aliantom drogę na Rzym i zapisując jedną z najważniejszych kart w historii Polski i świata.

Wydarzenie otworzył Dyrektor szkoły ks. dr Adam Kraska. Następnie odbyło się uroczyste wciągnięcie flagi państwowej oraz wspólne odśpiewanie pieśni "Czerwone maki na Monte Cassino"

autorstwa Feliksa Konarskiego. Utwór ten, będący jednym z najbardziej poruszających symboli walki o Monte Cassino, nadał uroczystości podniosły i refleksyjny charakter.

Hasłem przewodnim tegorocznej uroczystości były słowa: „Bądź dumny z historii swojego kraju", które przypominają, że znajomość przeszłości i szacunek dla bohaterów są fundamentem budowania świadomej, odpowiedzialnej postawy młodego pokolenia.

Galeria zdjęć

aktualności

Zobacz inne aktualności

zobacz wszystko
11 Czerwca 2026r.

I Mistrzostwa w stolarstwie

Już 19 czerwca odbędą się I Mistrzostwa Uczniów Szkół Ponadpodstawowych w Stolarstwie. Organizatorem mistrzostw jest Branżowe Centrum Umiejętności Przemysłu Drzewnego.

Czytaj więcej
11 Czerwca 2026r.

Lekkoatletyka

Filip Kowalski najlepszy w biegu na 400 m a na drugim miejscu Julita Jasińska. Natomiast w biegu na 1500m złoto zdobył Tymon Wesołowski.

Czytaj więcej
8 Czerwca 2026r.

Vouchery rozdane

Podsumowano Dzień Sportu i nagrody rozdano. We wszystkich dyscyplinach zwyciężyła klasa 3b, drugie miejsce zdobyła klasa 2e, a miejsce trzecie 2c.

Czytaj więcej