Film promocyjny

Wróć

Internat

Uczniowie wybierający naukę w Technikum im.św. Józefa w Kaliszu mają możliwość zamieszkania w internacie, gdzie mogą poczuć się jak w domu. Pokoje są dwuosobowe, a do ich dyspozycji jest również kuchnia, świetlica, siłownia oraz sala do gry w tenisa stołowego. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy. Kierownikiem jest  ks. Łukasz Poczekaj.

Dzień w internacie rozpoczyna się pobudką o godz. 6.45, następnie o 7.30 wspólne śniadanie i wyjście na zajęcia lekcyjne. Do  swoich pokoi młodzież  wraca około godziny 15.00 i ma czas dla siebie. Uczniowie mogą  wyjść do miasta, kina czy spotkać się ze znajomymi.  O godz. 17.30 wszyscy zasiadają do wspólnej kolacji, po której jest czas przeznaczony na naukę.  W poniedziałki i środy od godz. 20.00 odbywają się specjalne zajęcia prowadzone przez wychowawców lub spotkania z zaproszonymi gośćmi. Do tej pory młodzież spotkała się już ze Sławomirem Jenerowiczem, iluzjonistą i uczestnikiem programu „Mam Talent”, ze Wspólnotą młodzieżową „Tratwa”,  z księdzem a zarazem DJ Tomaszem Jakubowskim. W każdy wtorek o godz. 18.30 odprawiana jest Msza święta dla mieszkańców internatu. Do obowiązków uczniów należy sprzątanie pokoi, które odbywa się w  czwartki od godz. 20:00 do godz. 21:00. Od niedzieli do czwartku w godzinach 21.00-22.30 młodzież ma czas wolny i może korzystać ze świetlicy, siłowni, sali gimnastycznej. Cisza nocna obowiązuje od godz. 22:30.

Obecnie w internacie przebywa 55 uczniów, 5 wychowawców. Panuje bardzo miła i rodzinna atmosfera. Zawsze możesz do nas dołączyć.

Dodany 05.12.17
Galeria zdjęć

Współpracujemy