Film promocyjny

Wróć

"Moi żydowscy rodzice..."

Niebywały gość na Złotej. Mowa o Pełnomocniku Prezydenta Miasta Kalisza ds. wielokulturowego dziedzictwa Kalisza oraz mniejszości narodowych i etnicznych - Panu Zbigniewie Judaszu. Wysłuchaliśmy wykładu na temat wielokulturowości naszego miasta i jego niełatwej historii. Poznaliśmy także kulisy powstania wystawy , która prezentowana jest w naszej szkole – „Moi żydowscy rodzice , moi polscy rodzice”.  Wystawa opowiada o losach piętnaściorga dzieci urodzonych w latach 1939-1942, ocalałych dzięki bezgranicznej rodzicielskiej miłości, która kazała oddać je w obce ręce i o odwadze ludzi, którzy uznali je za własne córki i synów. Mimo, iż urodziły się z wyrokiem śmierci, a los nie szczędził im gorzkich doświadczeń, uśmiechają się do nas ze zdjęć. Dobrze przeżyli życie, które podarowali im rodzice, żydowscy i polscy. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie „Dzieci Holokaustu” w Polsce oraz Urząd Miasta Kalisza. Zapraszamy do odwiedzania ekspozycji na drugim piętrze, przy Sali 202.

Dodany 05.03.24
Galeria zdjęć

Współpracujemy