Film promocyjny

Wróć

Sprawiedliwi są wśród nas...

Sprawiedliwi są wśród nas....

Pod takim hasłem uczestniczyliśmy w lekcji archiwalnej zorganizowanej przez Archiwum Państwowe w Kaliszu w ramach akcji „Archiwa Rodzinne Sprawiedliwych” zapoczątkowanej w związku z beatyfikacją rodziny Ulmów we wrześniu 2023 r. Mieliśmy okazję zapoznać się z sylwetkami ludzi związanych z Ziemią Kaliską, którzy podczas II wojny św. ratowali ludność żydowską przed zagładą. Znaleźli się pośród nich tacy mieszkańcy naszego miasta i regionu, którym został przyznany tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, jak np. ks. Adam Sztark, Edmund Joachim Łuczak czy Józef i Michalina Jaworowiczowie. Był to również czas na indywidualną pracę z materiałami archiwalnymi dokumentującymi losy bohaterów Ziemi Kaliskiej.

zapoczątkowanej w związku z beatyfikacją rodziny Ulmów we wrześniu 2023 r. Mieliśmy okazję zapoznać się z sylwetkami ludzi związanych z Ziemią Kaliską, którzy podczas II wojny św. ratowali ludność żydowską przed zagładą. Znaleźli się pośród nich tacy mieszkańcy naszego miasta i regionu, którym został przyznany tytuł Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, jak np. ks. Adam Sztark, Edmund Joachim Łuczak czy Józef i Michalina Jaworowiczowie. Był to również czas na indywidualną pracę z materiałami archiwalnymi dokumentującymi losy bohaterów Ziemi Kaliskiej.

 

Dodany 11.03.24
Galeria zdjęć

Współpracujemy